Başkan Oto Boyasız Göçük Giderme Tamir Bakım Servisi

®

bizi takip edin!

Oto kaporta aksamında oluşmuş hasarların orjnalliği bozulmadan boyasız eski haline getiriyoruz.

Murat Kurşun - Cirane Allah Allah & Yardile & Dalale ( Yeni )

Oto Seramik Kaplama

  Aracın alaşım ve boyalarında, zaman içinde oluşabilecek zararları engellemek amacıyla geliştirilmiş bir üründür. Kaporta yüzeyindeki gözeneklerin derinlerine kadar nüfuz etmektedir. Araç yüzeyinin artı bir katmanı olarak yüzeyin uzun süre aşınmasını, renk atmasını, oksitlenmesini, reçine, kuş pisliği vb. gibi etkenlerle zarar görmesini engellemektedir. Tüm araç yüzeylerinde kalıcı ve uzun süreli parlaklık sağlar, zararlı güneş ışınları, asit yağmurları ve kimyasallara karşı tam koruma sağlamaktadır. Son derece dayanıklı yüzey oluşturmaktadır. Hava etkilerine karşı araç üzerinde oluşabilecek buzlanmaya karşı direnç kazanmakla birlikte, uzun süre zarfında aracın daha temiz ve parlak kalmasını sağlamaktadır. Aracın üzerine yapışan dış etkenlere karşı da yüksek derecede korumaya yöneliktir. Aracın bakımında kullanılan yıkama makineleri, fırça izleri ve temizlik ürünlerinin kalıntılarına karşı da kalkan görevi üstlenmektedir.

 

 

  Boyasız göçük düzeltme, işlemlerinin yapılmasında çeşitli teknikler kullanılmaktadır.

Masaj yöntemi adı verilen uygulamada kullanılan çeşitli çubuklar aracılığı ile aracın deformasyonu dışarıya doğru itilerek ortadan kaldırılmaktadır.  Boyasız göçük düzeltme işlemi esnasında aracın daha fazla zarar almaması adına özel gereçlere gerek duyulmaktadır. Boyasız göçük düzeltmede en çok kullanılan malzemelerden biri de uzun çubuklardır. Uzun çubuklar yardımıyla göçüğün düzeltilmesi için çalışılır. Böylece göçük düzeldikten sonra, deforme olan alan eski haline geri getirilmektedir. Boyasız göçük düzeltme işlemlerini yaparken aracının tümünün boyanması gibi bir zorunluluk bulunmamaktadır. Boyasız göçük düzeltmeleri sayesinde sorun kısa sürede çözülmektedir.

 

  Birçok sürücünün ufak çaplı hasarlarda tercih ettiği yöntemlerden biri olan boyasız göçük düzeltme işleminin maliyeti, aracın değerini kaybetmesi durumunda yaşanan hasarla karşılaştırıldığında çok az maliyet tutmaktadır. Çünkü; çoğunlukla sıfır km ve orijinal araçlarda kullanılan bu sistem, aracın orijinalliğine zarar vermeyecek, araç değerinden hiçbir şey kaybetmeyecektir.

 

  “Boyasız göçük düzeltme işlemi sadece şu araçlarda yapılabilir.” gibi bir sınırlama söz konusu değildir. Boyasız göçük düzeltme işlemi her türlü araca uygulanabilmektedir. Ancak araç boyasının bozulmaması ön koşuldur, yoksa göçük düzeltme işleminin uygulaması zorlaşmaktadır.

 

  Boyasız göçük düzeltme işlemi küçük çaplı hasarların telafisinde uygulanan yöntemlerden sadece birkaç tanesidir.

Başkan Oto

Boyasız Göçük Düzeltme ve Tamir Bakım Servisi

www.baskanoto.com